Obrusy Podkategoria: Obrusy

 • Haftypolskie - rzemiosło artystyczne

  Haft był wykorzystywany przeważnie do dekorowania części odzieży. Hafty polskie, były ogromnie zróżnicowane, adekwatnie z terenem geograficznym i etnograficznym, gdzie były wytwarzane. W czasach dzisiejszych, wzory haftu ludowego, są używane do upiększania naszych gospodarstw, dzięki czemu hafciarstwo jako rzemiosło artystyczne pozostaje do dzisiaJ. Twórczynie ludowe w okresie komunistycznym, zrzeszone w różnorodnych spółdzielniach, a w dzisiejszych czasach często zakładając własne firmy, tworzą eleganckie obrusy, serwety oraz sztandary, Przekazując swoje umiejętności i arkanai sztuki ludowej, następnym pokoleniom. Głównymi terenami, gdzie pielęgnowane jest rzemiosło ludowe i haftowana jest ręcznie robiona galanteria stołowa, są okręgi Kaszub (haft kaszubski) Łowicza (haft i wycinanka łowicka) Makowa Podhalańskiego (haft makowski) Koniakowa (koronka koniakowska). Chyba najbardziej rozpowszechnionym miejscem gdzie można zakupić rękodzieło ludowe są Krakowskie Sukiennice. Twórcy ludowi oferują także swoje wyroby na wszelakich wystawach i jarmarkach, są to między innymi targi dominikańskie, jarmarki przedświąteczne, Dobrą rolę w rozpowszechnianiu sztuki ludowej spełniają również sklepy cepelii. Coraz szerszą rolę spełnia internet, gdzie produkty rzemiosła ludowego można nabyć za pośrednictwem aukcji internetowych oraz w sklepach internetowych. Hafty polskie są pożądane również zagranicą zdobywając wiele wyróżnień na ekspozycjach i konkursach. Turyści odwiedzający naszą ojczyznę wybierają produkty rzemiosła artystycznego w charakterze upominku z naszego kraju. Do produkowania produktów ludowych wykorzystuje się głównie surowce naturalne. Serwety haftowane są nićmi bawełnianymi, przeważnie na płótnie lnianym, co zapewnia im długowieczność. Galanteria stołowa ręcznie wykonywana wspaniale upiększa nasze mieszkania. Pasuje również do wnętrz stylowych jak i nowoczesnych. Produkty rzemiosła przeciwnie od przemysłowych można zamówić w indywidualnych i nietypowych rozmiarach.

  Data dodania: 10 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • ByHands.pl - Tylko ręcznie wykonane!

  Sklep internetowy z przedmiotami wykonanymi ręcznie. W naszej ofercie znajdują się serwetki wykonane na szydełku, koszyczki wykonane na szydełku, obrazy malowane pastelami, poduszki i obrazy wyszywane haftem krzyżowym. W naszym sklepie kupić można także biżuterię wykonaną ręcznie (kolczyki, łańcuszki, kolie, korale, bransoletki), oraz wsuwki do włosów. ZAPRASZAMY!

  Data dodania: 08 02 2011 · szczegóły wpisu »
 • Obrusy

  Lider rynku tekstyliów firma K&K Kośniewski jest bezpośrednim importerem ceraty, mat łazienkowych (aquamata) i innych produktów PVC oraz producentem obrusów haftowanych, szydełkowych, gipiur, plamoodpornych i innych. Nasze Produkty odznaczają się najwyższą jakością wykonania, a bogate wzornictwo i szeroka gama kolorów pozwoli każdemu na dokonanie najwłaściwszego wyboru.

  Data dodania: 22 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Obrusy, serwety, zazdrostki - Domowa mozaika

  Oferujemy szydełkowe, ręcznie robione obrusy, serwety, bieżniki i zazdroski. Tworzone przez nas przedmioty mają sprawiać przyjemność swoim właścicielom i być niepowtarzalną ozdobą pomieszczeń. Nasze prace powstają z pasji, a sklep domowamozaika.pl ma stworzyć dla nas możliwość podzielenia się tą pasją z innymi. Stale rozwijamy i poszerzamy dostępny asortyment mimo, że większość prac ma jednorazowy i niepowtarzalny charakter. To nasza praca i sposób na życie, które aby mogły być kontynuowane wymagają relacji pomiędzy nami. Mamy nadzieję, że taką platformą wzajemnych kontaktów stanie się domowamozaika.pl

  Data dodania: 24 08 2010 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Obrusy

Obrusy - nowa strona:

Adres: