Macierzyństwo Podkategoria: Macierzyństwo

1 · 2 · następna strona »
 • Rodzice dzieci

  W chwili gdy matka dziecka ma już za sobą poród i stres z nim związany minął, oboje z ojcem dziecka rozpoczynają zupełnie nowy rozdział w życiu jako rodzice. Po powrocie z porodówki cała rodzina jest już w domu. Musi minąć kilka, czasem kilkanaście dni zanim rodzice do końca uświadomią sobie, że ta nowa malutka osoba to ich dziecko. Świeżo upieczeni rodzice są bardzo szczęśliwi i z optymizmem spoglądają w przyszłość, ale niekiedy ogarnia ich niepokój. Z wielu przyczyn wpadają czasem w popłoch i szukają informacji oraz odpowiedzi na nurtujące ich pytania, pytania dotyczące wychowania, rozwoju i zdrowia dziecka.
  Z pomocą przychodzi poradnik dla rodziców znajdujący się pod adresem Rodzice.net

  Data dodania: 21 10 2010 · szczegóły wpisu »
 • Wychowanie dzieci

  Jedną z podstawowych ról rodziny jest wychowanie dziecka, to od nas zależy jego przyszłe życie. U nas dowiesz się o aspektach etycznych i społecznych, dojrzewaniu, młodym człowieku, nieufności do osób starszych, pobudzeniu fantazji, problemach wychowawczych, wychowaniu seksualnym, przyczynach niepokoju, roli wychowawczej, rozkwicie życia i pytaniach najczęściej zadawanych przez dzieci. Zapraszamy.

  Data dodania: 03 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Mamy mamom dobrze radzą!

  Jesteśmy grupą matek, którym zawsze zależało, by pytania dotyczące ich dzieci nie pozostawały bez odpowiedzi. Ten portal powstał po to, by ułatwić nam wszystkim życie. Znajdziesz tu wypróbowane sposoby na wszystkie mamine
  bolączki, w zamian możesz podzielić się swoimi doświadczeniami. To nie jest miejsce na suche porady z książek ale skuteczne, bo sprawdzone metody związane z wychowaniem dzieci. Naszą misją jest rozwiązywanie wszystkich Waszych problemów i stworzenie najlepszego w sieci poradnika dla mam.
  Dołącz do nas. Pytaj śmiało, dziel się radą!

  Data dodania: 24 05 2011 · szczegóły wpisu »
 • Serwis o dzieciach

  W rozwoju ruchowym niemowlęcia widzimy również dalsze postępy. Wstaje, pociągnięte za rączki, siada samodzielnie lub trzymając się podanych palców osoby dorosłej, pełza do przodu. U nas poczytasz również o czynnościach manipulacyjnych, dziecku i sylabach, naśladowaniu, niebezpieczeństwach czyhających na dzieci, pierwszych skojarzeniach, przejawach gniewu, zmienności uczuć i wiele więcej. Serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 28 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Odpowiednie żywienie dziecka

  Na naszej stronie znajdują się rzetelne informacje związane z żywieniem dziecka od momentu narodzin. Prezentujemy artykuły dotyczące reguł właściwego odżywiania najmłodszych, dzieci w wieku 1-3 lat, a także starszych. Opisujemy też najczęstsze błędy w żywieniu, popełniane przez opiekunów oraz jak ich nie popełniać. Dzięki tej stronie Wasze wątpliwości związane z żywieniem dzieci zostaną rozwiane albo na zawsze znikną, a Państwa pociechy będą rozwijały się prawidłowo i bez żadnych problemów.

  Data dodania: 12 04 2011 · szczegóły wpisu »
 • Rodzina i dzieci

  Niemowlę jest nastawione na odbieranie z otoczenia wszystkiego co nowe i co się porusza, wydaje dźwięki, zmienia się. Więc jego rozwój jest ściśle zależy od rodziców i otoczenia. Na naszej stronie dowiesz się o aktywności poznawczej dziecka, jak je wychować, o mózgu noworodka, opóźnieniu rozwojowym, rozwoju psychosomatycznym, wpływie środowiska na niemowlę. Serdecznie zapraszamy do lektury.

  Data dodania: 27 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Zabawa z dzieckiem

  Rola zabawy w życiu dziecka jest bardzo ważna. Pozwala mu się rozwijać, nawiązywać szczególną więź z rodzicem. U nas dowiesz się co zyskujesz bawiąc się ze swoją pociechą, drażnieniu go, interesujących zabawkach, ich roli i wartości, hałaśliwych zabawach, zabieraniu przedmiotu dziecku, zainteresowaniu dziecka, zasadzie prowadzenia zabaw i wielu innych. Serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 28 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Karmienie dziecka

  Karmienie piersią jest więc sposobem żywienia z wyboru. Świadome dokonanie tego wyboru ma znaczenie dla skutecznego karmienia piersią przez wiele miesięcy. Na naszym serwisie przeczytasz również o: częstotliwości karmienia, karmieniu obiema piersiami, liczbie karmień, mleku ludzkim, noworodku zaraz po urodzeniu, dziecko przed i po karmieniu, przystosowaniu się do matki, ssaniu,utracie wagi. Gorąco polecamy.

  Data dodania: 28 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Zdrowie rodziny

  Bardzo ważne podczas zakładania rodziny jest zapewnienie jej odpowiedniej opieki zdrowotnej, systematycznych kontroli lekarskich, zaplanowanie rodziny i ochrona jej zdrowia. Na naszej stronie dowiesz się również o ciąży, ciężarnej kobiety zatrudnionej, sprawowaniu właściwej opieki nad dzieckiem i wielu innych. Serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 27 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Creavida - surogatki, macierzyństwo zastępcze

  Nasze centrum powstało żeby zapewnić kojarzenie matki zastępczej z rodzicami biologicznymi. Służymy doradztwem prawnym, finansowym i pomocą psychologiczną oraz zakwaterowaniem, dla tych rodziców, którzy pragną, a nie mogą mieć dziecka, i dla tych kobiet, które pragną pomóc tym parom poprzez użyczanie łona. Biegła pomoc psychologiczna dla obu stron na czas trwania całej procedury. Sporządzenie kompletnej dokumentacji prawnej zapewniającej wywiązanie się z umowy przez obie strony. Nasze centrum powstało w odpowiedzi na potrzebę zapewnienia wiarygodności, odpowiedzialności i zaufania w kontaktach pomiędzy rodzicami biologicznymi a matką zastępczą.

  Data dodania: 29 07 2010 · szczegóły wpisu »
 • Życie w rodzinie

  Kiedy dziecko pojawi się w rodzinie dopiero wtedy czujemy, że jest ona dopełniona. Skupiamy cały swój świat wokół naszej pociechy. Na naszej stronie dowiecie się wszystkiego o dziecku, czy zaspokajać wszystkie jego potrzeby, stanie zachowania rodziców, krzyku dziecka, jego pierwszego roku i wiele innych. Do poszerzenia swej wiedzy serdecznie zapraszamy na nasz portal.

  Data dodania: 02 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Być kobietą

  Podczas dojrzewania w ciele dziewczynki zachodzi wiele zmian. Zaczyna ona miesiączkować, pojawia się owłosienie w okolicach intymnych i pod pachami, powiększa się talia. Na naszej stronie poczytasz o czasie trwania miesiączki, dojrzałości płciowej dopływie krwi do macicy, hormonach płciowych, jajnikach, komórce żeńskiej, narządach płciowych, okresie dojrzewania i dojrzałości, samopoczuciu w czasie miesiączki, wargach sromowych. Zapraszamy.

  Data dodania: 01 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Rozwój psychiczny i fizyczny

  Jeżeli szukasz ciekawych informacji na temat dziecka i jego rozwoju to serwis specjalnie dla Ciebie! Znajdziesz tu m.in.: periodyzacja rozwoju, eksperymenty i obserwacje na dzieciach, fakty w rozwoju psychoseksualnym, fundamenty uczuć, kształtowanie stosunku do ciała, okres niemowlęcy, okres niemowlęcy i po niemowlęcy, przebieg reakcji seksualnych u obu płci, przejawy życia psychicznego, pytania dzieci, rozwój uczuciowy u dziecka, trening emocjonalny, wzbogacanie relacji uczuciowych, złe wzajemne traktowanie
  Serdecznie zapraszamy. Poszerz swą wiedzę.

  Data dodania: 14 04 2010 · szczegóły wpisu »
 • Rozwój fizyczny

  Pod względem rozwoju fizycznego obserwuje się przede wszystkim intensywny przyrost długości i wagi ciała. W organizmie dziecka zachodzi wiele przemian. NA naszej stronie dowiesz się m.in. o narządzie słuchu, ocenie rozwoju fizycznego, odpowiedniej wadze ciała, proporcjach, rozwoju zdolności ruchowych, wyrzynaniu ząbków, wydłużających się kończynach. Serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 27 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Młodzież

  Dojrzewająca młodzież przechodzi przez różne etapy, zaczyna się buntować, interesować inną osobą, przeżywać silniej emocje. U nas przeczytasz o erotyzmie u dzieci, nacisku, jaki wywołuje moda, nasileniu zachorowań wśród młodzieży, pomyłkach psychologicznych, popędzie seksualnym, problemach współczesnej młodzieży, różnicach i walce pokoleń, wzroście zachorowań na kiłę. Serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 03 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Życie a rodzina

  Posiadanie rodziny wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wymaga podejmowania trudnych decyzji. Na naszej stronie dowiesz się wielu potrzebnych rzeczy, m.in. o demokratyzacji życia, formach poradnictwa dla rodzin, ochronie macierzyństwa i pracy zarobkowej kobiet, społecznych potrzebach i wielu innych. Serdecznie zapraszamy!

  Data dodania: 05 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Rozwój dziecka

  Wśród czynników wpływających na rozwój dziecka wymienia się zwykle trzy grupy: genetyczne, paragenetyczne (tzw. matczyne) oraz środowiskowe. Istnieje także podział na czynniki natury biologicznej, środowiska zewnętrznego i społecznego. Na naszej stronie dowiesz się wszystkiego na temat rozwoju twojego dziecka, czynnikach genetycznych, badaniach na ów temat, warunkach dorastania. Serdecznie zapraszamy.

  Data dodania: 25 05 2010 · szczegóły wpisu »
 • Dojrzewanie młodzieży

  W okresie dojrzewania wzrasta popęd płciowy i zainteresowanie drugim człowiekiem, co prowadzi do rozpoczęcia życia seksualnego. Na naszym serwisie dowiesz się o chorobach wenerycznych i ich epidemii, czynniku uczuciowym, grupie chorób zakaźnych, nieśmiałości, okresie dojrzewania, podłożach konfliktów, popędzie płciowym, postępowaniu rodziców w stosunku do dzieci, modelu współczesnej rodziny. Gorąco polecam.

  Data dodania: 03 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Rozwój człowieka

  Ogólnie proces pełnego rozwoju psychicznego, jaki dokonuje się na przestrzeni 21 lat, można podzielić na okres dzieciństwa-do 11 lat i okres młodości- od 11 do 21 lat. Na naszej stronie poczytasz o fazach rozwoju psychicznego, okresie dojrzewania, przeżyciach uczuciowych młodzieży, uczuciach i pragnieniach dziecka, życiu uczuciowym i wielu innych. Zapraszamy do lektury.

  Data dodania: 03 06 2010 · szczegóły wpisu »
 • Dzieci

  Podstawową rolą rodziny jest wychowanie dzieci i zapewnienie im bezpieczeństwa. Dochodzi wtedy do ich prawidłowego rozwoju. Na naszym serwisie przeczytasz również p: konfliktach w rodzinie, niedojrzałości uczuć, nieporadnych czynnościach, pierwszych krokach dziecka, poczuciu bezpieczeństwa, potrzebie psychicznej, poznawaniu wysiłków, wspólnoty psychicznej matki. Koniecznie przeczytaj.

  Data dodania: 28 05 2010 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Macierzyństwo

Macierzyństwo - nowa strona:

Adres: